Official

Official

“Official” kelimesi İngilizce asıllı bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “fariza” yahut “iş” medlulına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na denli uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda el ve hükümet ustalıklerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tanımlamak midein kullanılmaya başlandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri yahut kiliselerde çeşitli ustalıklerle mesul olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi henüz geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişyararlı tanımlamak midein kullanılmaya başlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseriyetle hükümet, spor yahut iş dünyası gibi resmi bir konumda kâin kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak midein kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, sözcük resmi yahut yetkili bir konumda kâin herhangi bir kişyararlı tanımlamak midein kullanılmaya başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

takipçi satın al Seo Fiyatları https://simulasyon.name.tr/ https://encokkullanilansoyisimler.name.tr/ https://sigortaacenteleri.name.tr/ https://koltukkiliflari.name.tr/ IQos Heets instagram takipçi satın al
puff bar türkiye
Puro Satın Al